DESTEK PARALARI NE ZAMAN ÖDENECEK

07 Nisan 2012 Cumartesi , 17:40
0 Yorum


Ak Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Doğrudan Gelir Desteği ödemelerinin bürokrasiden dolayı gecikmeye uğradığını belirterek, “ Konunun takipçisiyim. Üreticimiz rahat olsun. En geç Perşembe günü paraları üreticimizin hesabına yatacak” dedi.  
2009 yılında yürürlüğe konulan Yeni Fındık Stratejisi kapsamında bu yıl üçüncü ve son kez ödenecek olan fındık Alan Bazlı gelir desteği hafta içerisinde üreticilerin hesabına yatacak. Ak Parti Milletvekili Fatih Han Ünal, “Doğrudan Gelir Desteği işlemleri 1 Nisan itibariyle başladı fakat bürokrasiye takıldı. Tarım Bakanlığı, Maliye Bakanlığı’na burası da Hazine Müsteşarlığı’na yazışmasını yaptı. Maliye Bakanlığı’ndan çıkış tarihiyle işlemlerin Hazine Müsteşarlığı’nda uzadığını tespit ettim. Önceki gün itibariyle de Hazine Müsteşarlığı’yla görüştüm” dedi.
Gelir desteği ödemelerindeki gelişmeleri günbegün takip ettiğini ifade eden Ünal, “Pazartesi’den itibaren, para Gıda ve Tarım Bakanlığı’nın uhdesine geçiyor. Para önce Vakıflar Bankası’na ardından Ziraat Bankası’na geçecek. Burada bir iki günlük bir uzama var gibi gözükse de net olarak şunu söylüyorum Çarşamba ya da en geç Perşembe günü paralar üreticinin hesabına geçecek. Tarım Bakanlığı Müsteşarlığı’yla konuyu her safhasında takip ediyorum. Çünkü üreticilerimizin gözü bu ödemelerde. Üreticilerimiz rahat olsun” diye konuştu. Alan Bazlı destekleme ödemeleri kapsamında Ordu’da 112 bin 60 kişinin hesabına 240 milyon 941 bin 372 TL para aktarılacak.


Kaynak:
Orduhaber, Ordu haber, Ordugazete, Ordu Gazetesi, Ordu, Gazete, Haberler,Ordu flash,Ordu olay, Orduspor, haberordu, sondakika orduhaberleri,Boztepe, ordu vefatları, orduajans, Ordu'dan yerel haberler, Ordu'da bugün,Ordu gazeteleri,haber ordu,